You are currently viewing Stanówka srokatym ogierem małopolskim Helin

Stanówka srokatym ogierem małopolskim Helin

Stajnia Borysiuk zaprasza do skorzystania z oferty stanówki w 2021 roku licencjonowanym ogierem małopolskim Helin ur. 2017 roku po Drop od Heloiza po Emetyt hod. SK Janów Podlaski o następujących wymiarach: 170-191-20 oraz 79 pkt bonitacyjnych.
Ogier 2021 roku ukończył wierzchową próbę polową w Lesznie z wynikiem ogólnym 7,7 w tym z jedną z najwyższych ocen za jezdność od obcego jeźdźca 9 pkt na 10.
Helin charakteryzuje się ciekawym i oryginalnym umaszczeniem, prawidłową budową, bardzo dobrym wydajnym ruchem, dużą siłą w skoku oraz doskonałym charakterem. Jego przydatność do WKKW oraz dyscypliny skoków została bardzo wysoko oceniona.

Rodowód Helina składa się z wielu sprawdzonych w sporcie reprezentantów, jego ojciec ogier Drop (83 pkt, champion ogólnopolskiego pokazu Białka 2003,Vice champion MPMK w kat. koni 5 letnich, czołowy w SK Janów Podlaski, SK Walewice, SK Michałów, SO Białka). Matka, gniado-srokata klacz Heloiza to córka zasłużonego reproduktora i wyśmienitego sportowca ogiera Emetyt (zwycięzca MP koni 6 letnich we WKKW, uczestnika wielu konkursów GP w skokach, jednego z najlepszych reproduktorów rasy małopolskiej ostatnich lat). Heloiza to wnuczka zasłużonej Hałastry, matki min. Harbuza i Halogena, reproduktorów, które czynnie startowały we WKKW na poziomie ** .
Rodzina żeńska z której pochodzi Helin to zasłużona linia koni o ciekawym i oryginalnym umaszczeniu srokatym, ponadto wyróżnia się doskonałym charakterem, sprawdzoną użytkowością i dużymi walorami sportowymi.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Pani Katarzyny Wiszowaty.
Cena stanówki 750 zł
*dla klaczy po karierze sportowej na poziomie klasy N cena 600 zł
Kontakt: 513 090 569